A képen látható gumis derekú szoknyát és kisruhát írom le, ami akár saját méretre is szabható; így szuperul össze lehet öltözni a gyerkőccel. De ezek a ruhák nekem akkor is megfelelnének, ha nem lenne kislányom.
A gumis derekú szoknyához lemérjük a derékbőséget, és a gumi méretét ehhez igazítjuk. Ráhagyunk 2 cm varrásszélességet, és rugalmas öltéstípussal (cikk-cakk). összevarrjuk.
A kifeszített gumi lesz a szoknya szélességéhez az alapom. A hosszt meghatározzuk, és rászámolunk a felhajtás és a derék visszahajtásra is - itt a gumi szélesség is számít.
Ha megvannak a méretek, a szoknya téglalapjából készítek egy csősál alakot úgy, hogy összevarrom vagy lockolom az oldalát. Pamutnál érdemesebb lockot használni, ha van rá lehetőség.
Ezután felülre beillesztem a gumit, és elkezdem bevarrni. Ahogy haladok, az anyagot folyamatosan rá kell húzni a gumira, amíg végig nem érek.
Ezt követően már csak fel kell tűzni az elszegett alját és kész is a szoknyánk.
A ruha egy fokkal nehezebb. Kiszabjuk az elejét és a hátát, majd az egyik vállán összevarrom/ lockolom a két oldalt. Ezután következik a nyak és az ujja ferdepántozása. A hivatalos ferdepánt helyett tudunk használni a ruha anyagából kiszabott pántot is, amit félbevasalva fonákoldalról varrunk hozzá a felsőrészhez, majd színéről megvasaljuk. Végül összeállítom a felsőrészt (lock).
A szoknya részt körbegépelem nagy öltésekkel, majd a két végén megfogom a cérnát és behúzom, hogy fodros legyen az anyag. Ezután így összevarrom a felső rész szegetlen aljával, majd együtt elszegjük az egészet. Végül a szoknya alját is szegjük és felhajtás után tűzzük színoldalról.
A következő részben pedig egy fodros ujjú póló leírása fog következni, kövessetek figyelemmel!