Kaptam ajándékba egy szürke filc táskát, és szerelembe is estem az anyaggal.
Ennek örömére készítettem is két kis borítéktáskát szürke filcből, csak hogy próbálgassam azt.
Az első táskát az előző alapján, cipzárral záródóra terveztem, és díszítésnek patentokat kapott, amivel később bármilyen egyéb anyagot is rá tudok majd csatolni. Így lehet belőle egy állandóan változó hangulatú és színű táska, ami pont nekem való. A méretét úgy terveztem, hogy egy kisalakú füzet mellé beférjen telefon, toll, kulcs, zsepi; de közben vonalzótartó is (a női szabó képzésen :)). Sőt, ha éppen úgy van, akkor a kislányomnak is belefér a két pelenka, törlőkendő, váltó body kombó.
A másik táskához pedig készítettem pár fázisfotót:
1. Kiszabtam a kellő méretet, 1 cm varrásszéllel; összehajtogattam és összepatentoltam. Ez csak abban az esetben jó, ha a lehajtható rész belülről nem kap már bélést; legalábbis nem végig. A filc nem foszlik, ezért bárhogy vágható, én ezért mertem már itt véglegesíteni.
2. Rávasaltam a vetexet
3. Felfektettem a bélést - én úgy oldottam meg, hogy a lehajtható rész is a szürke filc anyagot kapja, csak éppen a patent része maradt ki. Ezután összevarrtam a bélést és a filcet (szín színre).
4. Azt az oldalt, ahol kinyitjuk a táskát, hogy a bélés ne forogjon ki, dísztűzzük, szép egyenletes öltésekkel.
5. Ha az anyagra szeretnénk díszítést varrni, vagy füleket egy majdani pántnak, arra is most érdemes sort keríteni. (Én utólag döntöttem el, hogy elbír még egy kis díszítést az anyag, ezért vissza kellett bontanom.)
7. A táska lecsukható részét is tűzzük. Lehet színes cérnával, vagy szürkével a minimál dizájn jegyében, esetleg ferdepánttal:
8. A végeredmény attól függ, kinek és mihez készítjük a táskát:
Remélem, tetszett!