Az előző postomban láthattatok egy egyszerű szoknya kivitelezést, most pedig megmutatom, hogyan tervezhettek magatokra többféle modellt.
Először egy alapsablonra lesz szükségetek, a saját méreteitekkel. A megadott számok egy normál konfekcióméretet jelölnek, a ti adataitok alapján kell majd a rajzon módosítani (a szűkítők helye és hossza alkati kérdés, ezért érdemes majd egy olcsóbb anyagon kísérletezni először). Ezeket a sablonokat barna színű csomagolópapírra a legcélszerűbb felrajzolni, amit jól el lehet tenni címkézve - hiszen ha bármilyen új modellt kell kialakítani, az alapsablonra szükségetek lesz! Jobb oldalt a képen látjátok, hogyan kell felfektetni a sablont szabásnál.
Amennyiben telt alkatra szeretnénk modellezni, úgy ezt a sablont érdemes követni: a hátán 2-2 szűkítőt használunk.
Ha pedig körte alkatra rajzolnánk sablont, íme egy minta: itt már 2-2 szűkítő van mindkét félen.
Ha kész az első sablonunk, érdemes ugyanezt a modellt több anyagtípuson is kipróbálni, így látjátok azt is, mi hogyan viselkedik, és sokkal jobban fogjátok tudni, mikor milyen anyagra lesz szükségetek, hogy ÚGY álljon a ruha.
Ha A vonalú szoknyát szeretnénk (ez mindenkinek jól áll!), a következő módosításokat kell elvégezni: a sablont a szűkítőnél felvágni függőlegesen, és a forgópontban illeszteni ezeket újra össze. Ezután addig forgatjuk az oldalsó részt, amíg a szűkítő el nem tűnik. Ekkor a kapott számokat átmérjük a hátára is, és kész az új modell sablonja.
Ha szeretnénk hajtásokat, akkor pedig így kell eljárnunk: a ketté vágott sablon közé illesztjük a hajtást az alábbiak szerint.
Laposhajtás:
Szembehajtás:
A képen látható modell utóbbi szerint készült:
Végül pedig nagyon tudom ajánlani a körszoknyát, ami lehet teljes és félkörből készült is:
A többi már rajtatok múlik, mit hogyan alakítanátok át. Kísérletezzetek sokat, ha kérdésetek van, akkor pedig keressetek bátran!