Gondolom, mindenki látott már Burdát életében; esetleg ránézett a közepén található nagy össze-vissza firkált szabásminta ívre és itt adta fel, hogy varrjon magának.
Pici türelemmel minden kihámozható, ebben segítek:
- kiválasztjuk a modellt, ami jelen esetben a címlapon is látható:
- megkeressük a ruha leírását, ami minden adatot tartalmaz: megadja, hogy pontosan mennyit vegyél az anyagból, milyen cipzárt stb. Az anyagot avasd be előtte, én ezt egy általános mosással szoktam letudni - hiszen később is csak ezt kell kibírnia. Ha most nem megy össze, később sem fog!
- A szabásminta íven megkeressük az alkatrészeket, amiben szintén a leírás nyújt segítséget: megadja hol kell keresni, épp mint egy térképen; sőt az alkatrészek külalakját vis láthatod, ezt kell majd keresned különböző vonalakkal jelölve. (lsd. fent)
- Szabáshoz még találsz egy jelmagyarázatot az elején; illetve 1-1 varrástechnikai jellemző is lehet ábrázolva, amit szintén figyelembe kell venni (pl. betartásnál az alsó anyag legyen a bővebb/nyúlósabb, és így automatikusan a gép is segít azt betartani. A lényeg, hogy a két anyag illesztési pontjai egybeessenek)
- Elkezdheted az alkatrészeket rátenni az anyagra, az alábbi rajz alapján. Rögzítsd őket gombostűvel, vagy nehéz tárgyakkal, és rajzold körbe a megadott (általában 1-2 cm) varrás-, illetve felhajtásszélességgel.
- A varrásban ismét a leírásra kell támaszkodni, és már készül is a ruhánk :)